Ana Sayfa Kampanyamız Öneriler Görseller Basın Merkezi Bize Katılın İletişim
RSS
Bayat Ekmek Toplama Kampanyası Takdir Topladı
 
 

Bayat Ekmek Toplama Kampanyası Takdir Topladı

Ekmek israfının önüne geçmek için Hayatcan Derneği’nin başlatmış olduğu "Ekmek Nimettir Çöpe Atılmaz" sloganıyla 'Bayat Ekmek Toplama Kampanyası' halkın takdirini kazandı.

Amasya Belediyesi ile birlikte Hayatcan Derneği,  hayvan barınakları ile sokaklarda bulunan kedi, köpek ve kuşlara verilmek üzere çeşitli mahalle ve noktalara, 100 adet bayat ekmek toplama kutusu bıraktı.

Amasya Belediye Başkan Yardımcısı ve Hayatcan Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Erdem; Amasya'da da günlük üretilen 65 bin adet ekmekten yaklaşık 6 bin tanesinin çöpe gittiğine dikkat çekerek "Bu  kampanya ile yılda 1 milyon liralık tasarruf sağlamayı hedefliyoruz. Toplanan ekmekler, belediyemize ait hayvan barınağı ve ormanlardaki yabani hayvanlara yem olarak veriliyor. Vatandaşlarımızdan da bu konuda olumlu yaklaşımlar gördük. Gerek Belediyeye gerekse derneğimize bizzat gelip kendi mahalle ve sokaklarına da 'Bayat Ekmek Toplama kutusu konulmasını isteyen vatandaşlarımıza bu kampanyaya duyarlı olduklarından dolayı teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Bayat ekmek toplama çalışmaları devam ederken mahallelere kutu konulmasının da artığını belirten Erdem, proje kapsamında bayat ekmeklerin toplanacağı özel olarak hazırlanmış 100 adet kutunun şehrin farklı noktalarına takıldığını, bunların içerisinde biriken bayat ekmeklerin her gün iki görevli tarafından bir araçla toplanıp, Belediye Hayvan Barınağı'nda bulunan kedi ve köpeklerle, şehir çöplüğü civandaki başıboş köpeklere, ayrıca kış aylarında ormanlık alanlarda özellikle kar yağışının ardından yiyecek bulamayan yaban hayvanlarına verildiğini söyledi.


 İçeriği Paylaş ;  Google    Facebook    Digg    Del.icio.us
Sık Kullanılanlara Ekle | Yardim Tüm hakları saklıdır. 1999 ÇEKÜD